Українська Московська

Фіксований клинок - які переваги ?

  Сьогодні на нашому блозі ми публікуємо чергову статтю нашого частого «гостя» на блозі – Дітмара Поля,  присвячену перевагам фіксованого клинка над складним у контексті тактичного ножа. Питання якому ножу надати перевагу – із складним чи фіксованим клинком було, є і буде постійним предметом суперечок і довгих дискусій, оскільки, як у одному, так і у іншому варіанті конструкції є свої переваги – саме про них і пише німецький спеціаліст.

Вітаємо шановні читачі !

 

  Сьогодні на нашому блозі ми публікуємо чергову статтю нашого частого «гостя» на блозі – Дітмара Поля,  присвячену перевагам фіксованого клинка над складним у контексті тактичного ножа. Питання якому ножу надати перевагу – із складним чи фіксованим клинком було, є і буде постійним предметом суперечок і довгих дискусій, оскільки, як у одному, так і у іншому варіанті конструкції є свої переваги – саме про них і пише німецький спеціаліст.

 

«Незважаючи на те, що складний ніж за останні роки знаходить все більше застосування при тактичних операціях, безперечним залишається той факт, що у ножа зі статичним клинком - великі переваги. По-перше, це більш висока міцність.

Наприклад, коли поліцейський або військовослужбовець змушений використовувати тактичний бойовий ніж як інструмент для будь-яких робіт, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, - в цьому випадку напевно буде віддано перевагу ножу зі статичним клинком.

Сучасні складні ножі виготовляються з мінімальними допусками, а їх фіксуючі пристрої не мають зазору, і клинок входить в рукоятку на 5-10 мм від осі обертання. Видається малоймовірним, що клинок при бічному навантаженні повністю вийде з фіксатора.

При цьому не виключена можливість того, що клинок отримає люфт, спрацює стопорна пружина і клинок закриється. Цієї проблеми немає у тих, хто користується ножами з хвостовиком, що проходить через рукоятку наскрізь. Ще один, більш важливий аргумент, що говорить на користь цього виду ножів: клинок ніколи не закриється випадково.

Як вже було сказано вище, всі системи фіксації і додаткові запобіжні пристрої, якими б сучасними і прекрасно сконструйованими вони не були, не виключають випадкового натискання на кнопку стопорної пружини, в екстремальних і напружених ситуаціях не важливо, чи стиснув власник ножа необережно рукоятку або просто змінив хват.

Сучасні запобіжні пристрої, що використовуються в ножах фірм "Гербер", "Спайдерко" або "Колумбія Рівер Найф & Тул", можуть, звичайно, запобігти випадковому складанню клинка, але при цьому важливим залишається те, що для активізації цієї функції знову-таки потрібен час. Питання полягає ще і в тому, чи зможе власник ножа в екстремальній ситуації думати ще й про запобіжний пристрій.

Найпереконливішою перевагою ножа зі статичним клинком перед складним ножем залишається, однак, більш широкі можливості його використання, при цьому можна вибрати ту чи іншу форму і довжину клинка незалежно від довжини рукоятки.

 

Відносно матеріалу для рукояток ножів зі статичним клинком, так само як і складних ножів, найкраще зарекомендували себе деякі синтетичні матеріали, за винятком лише металевих порожнистих рукояток ножів для виживання, в силу чого рукоятки з таких матеріалів, як правило, робляться чорного кольору.

Предметом обговорення залишається лише питання про те, чому одна фірма-виробник вибирає в якості матеріалу для рукоятки надзвичайно твердий і міцний полікарбонат, інша ж, навпаки, вважає за краще м'який, не ковзаючий в руці еластомер. Можна тільки припустити, що дизайнери фірм і їх консультанти мають різні уявлення про те, які функції повинна виконувати рукоятка ножа в ході певних оперативних дій. Обидва варіанти, безсумнівно, мають свої виправдувальні мотиви.

Що стосується піхов, то сучасні синтетичні матеріали також майже повністю витіснили традиційну шкіру, проти використання якої говорить, в першу чергу, її низька опірність різним атмосферним впливам - спека, холод, вологість, бруд, а також механічні впливи у вигляді подряпин, ударів і порізів.

В цьому відношенні особливо малочутливі термопластичні матеріали або синтетичні волокна. Професійні користувачі особливе значення надають не тільки міцності піхов, але і способам їх носіння і кріплення, так як під час кожної операції їм доводиться рахуватися з будь-якими новими ситуаціями застосування ножів і, тим самим, зі способами їх носіння.

В одному випадку ніж необхідно закріпити на куртці, в іншому - на стегні або плечі. Чим більше є в наявності елементів кріплення піхов, тим оптимальніше можна використовувати ніж в тій чи іншій ситуації.» (http://kombat.com.ua/knifes/knife27.html)

 

Як бачите, у випадку обох варіантів є свої переваги – у варіанті ножа з фіксованим клинком -більш надійніша конструкція у експлуатації. Слід також додати, що відсутність складної внутрішньої конструкції замків, які можуть зламатись або забруднитись і вийти із ладу для ножа з фіксованим клинком є, також, великим плюсом. Стосовно інших характеристик – матеріал для руків’я, піхви, кріплення для носіння – як видно, слід керуватись при виборі ножа із фіксованим клинком загальними правилами, про які вже йшлося і була мова у нас на блозі.

Тактичний ніж з фіксованим клинком – це надійний, простий інструмент – майте це на увазі при вибиранні «супутника» собі. Наступного разу ми зосередимо Вашу увагу на перевагах, специфіці, особливостях тактичних складних ножів.

 

Тримайте ваші ножі гострими,

Ваша команда Білої Зброї !

Теги: