Українська Московська

Руків'я сучасного тактичного ножа - яке воно ?

Минулого разу мова йшла про способи та методи носіння, транспортування ножів. Сьогодні хотілось би звернути увагу на те, які та якої форми руків’я використовуються зараз у тактичних і бойових ножах. Цитований вже на цьому блозі, Дітмар Поль детально аналізує кожну з форм та видів матеріалів, з яких вони створені. Які з них найбільш функціонально придатні для окремих цілей або ж для індивідуально Вас читайте нижче

Вітаємо, читачі нашого блогу !

Минулого разу мова йшла про способи та методи носіння, транспортування ножів. Сьогодні хотілось би звернути увагу на те, які та якої форми руків’я використовуються зараз у тактичних і бойових ножах. Цитований вже на цьому блозі, Дітмар Поль детально аналізує кожну з форм та видів матеріалів, з яких вони створені. Які з них найбільш функціонально придатні для окремих цілей або ж для індивідуально Вас читайте нижче.

 

Матеріали, конструкція та критерії руків’я ножа.

«Правильне носіння та застосування ножа передбачає наявність такої рукоятки, яка оптимально підходить до будови долоні. Хороший зразок розробки рукоятки з урахуванням тактичних і анатомічних моментів - бойовий ніж Епплгейт і Ферберн.
  Як одного разу сказав Епплгейт, солдат, якому запропонують з закритими очима взяти за рукоятку велику кількість ножів, завжди вибере, виходячи зі зручності, бойовий ніж "A-F".
Епплгейт, безперечно, має рацію, але ці слова він сказав кілька десятиліть тому.
  Рукоятка ножа "A-F" і сьогодні вважається однією з найкращих, але інші майстри і фірми вже протягом багатьох років розробляють рукоятки своїх ножів, виходячи з тих же міркувань.
Під час створення тієї чи іншої форми рукоятки керуються багатьма ідеями, але головним критерієм залишається все ж захист руки від клинка.
  Ніж стане марною річчю, якщо власник під час його застосування буде думати про те, як би не поранити пальці.
Тому постійно повинна бути впевненість в тому, що рукоятка, незалежно від хвата і тактичного маневру, завжди повинна твердо лежати в руці. Ця умова стосується як складних ножів, так і ножів зі статичним клинком.
  Поряд із захистом руки велику роль відіграють також похилий упор для великого пальця і ​​поперечне рифлення в області великого і вказівного пальців - елементи, які в значній мірі запобігають ковзанню рукоятки в руці і тим самим підвищують її надійність.
  Одним з перших майстрів, хто включив дані елементи в конструкцію своїх ножів, був Боб Терзула.
Значні поліпшення і нововведення торкнулися не тільки форми, а й матеріалу рукоятки. У сучасних тактичних бойових ножів, розрахованих на активне використання в грубій роботі, навряд чи можна виявити рукоятки, виконані з натуральних матеріалів, таких, як дерево, ріг або шкіра, оскільки вони не дуже стійкі до атмосферних впливів.
  Великою популярністю користуються штучні матеріали, що відрізняються міцністю і витримують великі навантаження - вирішальна перевага для бойового ножа, рукоятка якого може бути використана для ударів, взлому дверей або вікон, а також для інших подібних робіт, хоча вона для цього не призначена.
Переважаючі кольори рукояток - чорний або оливковий.
  Серед металів, що використовуються для виготовлення рукояток тактичних бойових ножів (головним чином складних), міцне місце займають титан, алюміній або сталь.
Так як на ринку представлена ​​велика кількість тактичних бойових ножів, стає все важче витримувати конкуренцію, тому багато фірм намагаються шляхом вмілого маркетингу і різних хитрощів знаходити все нові і нові матеріали.
  Такі матеріали лише в незначній мірі перевершують або взагалі не перевершують вже зарекомендовані собою матеріали, проте привертають до себе тим, що своєю новою назвою вказують на інший, нібито більш сучасний і кращий матеріал.» (http://kombat.com.ua/knifes/knife34.html)

На цьому не вичерпуються підбір «ідеального» руків’я тактичного ножа – далі буде !

 

Тримайте ваші ножі гострими,

Ваша команда Білої Зброї !

Теги: