Українська Московська

ХОЛОДНА ЗБРОЯ!!!

Вітаємо Друзі.

Сьогодні маємо для Вас цікаве чтиво. Розповідь одного із наших колег - ножеманів про свій “Складний” досвід взаємодії із Поліцією та Холодну Зброю.

Текст передаємо відповідно до слів Автора!

« Колекціонуванням ножів я займаюсь близько 5 років. Для однодумців і таких же як я колекціонерів та ножеманів хочу поділитися своїм досвідом який я набув 2.5 роки тому. Можливо це комусь допоможе уникнути неприємних ситуацій.

Домовився я з однією людиною обміняти ніж, який виклав на OLX на смарт годинник. А так як годинник вартував більше, то взяв з собою 10 ножів на вибір і пішов на зустріч. Вже потім зрозумів, що та людина з OLX був “мент”.

Прийшовши на місце зустрічі в центрі міста замість замовника до мене впевнено підійшли 3 працівники карного розшуку і повідомивши , що йде операція по оберту зброї, попросили пред’явити документи та показати вміст спортивної сумки. Мій паспорт був в них в руках і данні вони вже перевіряли по телефону з відділком. Тікати не було сенсу.

Ножі були в коробці, коробка в пакеті, пакет в сумці, ще зверху прикритий курткою. Але вони знали наперед, що в мене в сумці, тому вели себе дуже впевнено і звісно як брешуть всі “менти” сказали покажи, ми подивимось і відпустимо. Я показав, там було 11 ножів. Побачивши що в сумці, вони набрали слідчого скинули йому фото і через пів години він вже приїхав на місце пригоди разом з експертом. Потім почався цирк. Вони перекрили периметр, розклали ці ножі на підлозі, фоткали це все і вели себе так, немов спіймали головного терориста країни. Взяли 2-х понятих. Один з яких був 17 років, що є порушенням. Заповнили якийсь бланк і сказали, що на мене відкрите кримінальне впровадження і запропонували проїхати у відділок. Там вже запропонували надати безкоштовного адвоката. Але пропонували так, щоб відмовився, але я не відмовився. Ножі вилучили і віддали на експертизу. Почали опитувати до приходу адвоката. Я пояснив як все було. Записали і вже хотіли вести катати відбитки пальців, але прийшов адвокат і з його допомогою уник цієї процедури. Відпустили і слідчий сказав, що будемо чекати висновка експертизи. Поспілкувавшись з безкоштовним, я зрозумів, що треба коштовного толкового адвоката.

Через 2 тижні мені передзвонив слідчий і сказав, що мені висунуто підозру і 4 з 11 визнано ХЗ.

1. Перероблений ніж з німецького штик-ножа з незначними раковинами і т.д. в подальшому його не визнати ХЗ, але не за віком, як багато хибно думають, що якщо ножу більше 60 років, він не ХЗ. При випробуванні клинок вигинався більш ніж на 5 %;

2. Класний мисливський великий ніж визнали ХЗ за всіма показниками, причому перевіряли навіть на нанесення колючих ударів в соснову дошку (глибина проникнення була більше 10 мм і на ріжучі удари по березовій деревині;

3. Ніж з американської тюрми дуже гарний не визнали ХЗ так як товщина леза була 2,4 мм. Але експерт мабуть недолугий чомусь його порівнював з фінськими ножами, хоча вони зовсім конструктивно зовні не схожі.

4. Фінка не зовсім вдала з за того що гарда рівна не дуже широка і при користуванні впивалась в руку. Визнали ХЗ за всіма параметрами.

5. Сміх, але визнали ХЗ ніж “зоновської” роботи руків’я з вигнутого рогу горного козла невелике лезо, але з гардою і крепкий. Ніж суто колекційний визнали ХЗ.

6. Що більше всього здивувало і приголомшило, що ХЗ визнали ніж для дайвінгу фірми “Муела” незважаючи на те, що був висновок з інтернет магазину, що він не відноситься до ХЗ. Правникам поліції цей висновок ні про що не говорить. Ніж за перевіркою визнано ХЗ навіть зі зламаним кінчиком!

Інші ножі не переліковую, аби не гаяти ні мого ні Вашого часу.

Довго про все писати. Напишу основy.

Найняв досвідченого адвоката, який знайшов багато порушень включаючи не надання адвоката на момент затримання, те що понятий був неповнолітній і т.д. На суддю це ніяк не вплинуло. Побачивши, що справа мутна вирішив, що нема сенсу ризикувати визнав провину (носіння ХЗ) і мене взяли на поруки по роботі з випробувальним терміном 1 рік. Судимості вдалося уникнути, але це коштувало нервів, коштів, і 2 роки часу. Було близько 9 судових засідань. Суд і райвідділок ще те дно.»

 

Коментар Директора ТМ Біла Зброя.

Проблема холодної зброї, її оберту і бажання людей бути захищеними, при цьому не порушуючи закон, було постійно актуальним.

В Україні ринок клинкової зброї є перенасиченим різноманітними пропозиціями на будь-який смак і забаганку. Однак, слід бути уважним не тільки до ріжучих характеристик, твердості сталі та використаних матеріалів, але й і до питання, чи відноситься обраний ніж до холодної зброї. Класифікацією холодної зброї і видачею відповідних висновків в Україні займаються експертні центри МВС. Будь-який громадянин може добровільно надати свій ніж на експертну оцінку і встановити, чи порушуватиме він закон, якщо буде з ним пересуватись, зберігати чи використовувати. Слід підкреслити, що процедура ця відносно не дорога (+/- 250 грн) і триває до 3х тижнів, однак не кожний майстер-ножовик може собі дозволити на кожний вироблений ніж оформлювати висновок.

Марудне очікування експертного висновку і додаткові витрати, які відбиваються на кінцевій вартості виробу, що зменшує коло потенційних покупців, традиційна недовіра та відсутність симпатії до представників правоохоронних органів роблять свою справу і в кінці кінців ми маємо ситуацію, в якій більшість ножів на нашому ринку є не зідентифікованими, тобто без висновків. Як правило, свої вироби укомплектовують висновками експерта виробники, які займаються серійним виготовленням ножів і мають лінійку однотипних моделей виробів або майстри, які виготовляють відносно дорогі ножі, на яких націнка у вартість експертного висновку не гратиме ключової ролі у ціннику. Часто, на ринку клинкової зброї трапляються пропозиції від іноземних брендів, які пропонуються у комплекті з експертним висновком іншої країни.

УВАГА ! На території України діючим документом, який гарантовано Вас позбавить головного болю, турбування та тремору є лише виданий експертним центром МВС України висновок про неналежність виробу до холодної зброї. Законодавство та норми класифікації різних країн є настільки різноманітними, що відповідно до певних характеристик конструкції, твердості або вимірів у різних країнах ніж може бути класифікованим по різному, при чому відштовхуючись від різних властивостей виробу. В Україні є три основні параметри, які станом на сьогоднішній день, є ключовими для визначення як холодної зброї – довжина, товщина та наявність упору/гарди. Знаючи ці параметри, навіть пересічний громадянин зможе зрозуміти чи тримає він у своїх руках холодну зброю чи ні, а це суттєво знижує ризик мати проблеми з правоохоронцями. Тим не менш, проблематика класифікації холодної зброї в Україні має теж один важливий нюанс, відомий далеко не кожному громадянину – немає єдиної «методички», відповідно до якої кваліфікується холодна зброя у експертних центрах МВС. Тому, максимальну 100% впевненість Ви матимете лише тримаючи в руках експертний висновок МВС з печатками і підписами експертів. Обов’язково не забувайте про це, не тільки зберігаючи ніж на горищі або під паркетною дошкою, а й користуючись чи щоденно крокуючи зі своїм «гострим товаришем» по місту.

Отже, підсумовуючи, можна сказати наступне – абсолютну впевненість і спокій власнику ножа може забезпечити тільки легальний, виданий експертним центром МВС України (НАГОЛОШУЮ ! саме України, а не іншої держави) висновок про неналежність виробу до холодної зброї. Будьте уважними при купівлі бажаного ножа, попередньо дізнавшись чи є на цей виріб такий документ. Купивши ніж без висновку МВС, Ви маєте всі шанси не тільки зайвий раз згаяти свій час, гроші та випробувати на міцність нервову систему, а й мати неприємний сюрприз у вигляді покарання за порушення Ст. 263 ч.2 Кримінального кодексу України.

 

Теги: